Одному з супермаркетів у Сваляві знадобились приміщення для зберігання і охолоджених, і заморожених продуктів. Оскільки заклад був не дуже великий, замість того, щоб монтувати окремо холодильну, окремо морозильну камеру, ми сумістили їх у одній, розділивши простір перегородкою на дві секції. У кожній з них встановили свій холодильний агрегат і двері для доступу. Вийшло доволі компактно й разом з тим функціонально.

холодильна та морозильна камера

А головне – всередині достатньо простору, щоб зберігати саме ту кількість продуктів, яка необхідна цьому закладу. До того ж економія площі – це економія грошей та енергії. Що просторіша камера, то потужніший охолоджувач знадобився б для підтримання належної температури.

Гачки дозволяють підвішувати у камері м'ясні продукти. Залежно від того, що потрібно зберігати, холодильні та морозильні камери можуть доповнюватись відповідними аксесуарами.

холодильна і морозильна камера

холодильна і морозильна камера, гачки для м'яса

Магазин Євромаркет пропонує холодильні та морозильні камери від перевірених українських виробників. У них якісна теплоізоляція та надійні матеріали виконання. Завдяки збірно-розбірній конструкції їх нескладно змонтувати (самі це робимо), а пізніше, якщо треба, камеру можна розібрати, перевезти і знову зібрати в іншому місці. Параметри таких камер досить гнучкі, починаючи від розмірів та кольору і завершуючи матеріалами та самими холодильними агрегатами:

  • Спліт-система
  • Моноблок

Моноблоки, у яких всі компоненти охолоджувача містяться в одному корпусі, прекрасно підходять для маленьких камер. Вони простіші у монтажі та коштують дешевше. Вибираючи агрегат, слід звернути увагу на максимальний об'єм охолоджуваного приміщення.

Спліт-системи складаються з двох блоків: внутрішнього, встановленого в приміщенні, та зовнішнього, розташованого на вулиці. Їх монтаж варто довірити спеціалістам, адже підключення трубок з фреоном та електрики в подібних агрегатах має багато нюансів. Спліт-система – варіант для середніх за розміром камер.

Що краще: холодильна камера чи холодильна шафа?

Холодильна чи морозильна камера знадобиться при великих обсягах продажів. За вартістю така конструкція більш затратна і потребує достатнього простору для встановлення. Втім, якщо товару, який швидко псується, дуже багато та/або його габарити завеликі для холодильних чи морозильних шаф, тоді варто замислитися над придбанням відповідної камери. Важливо, що її розмір можна точно підібрати під потреби закладу, на відміну від шаф, у яких характеристики моделей, що сходять з конвеєра, не змінять за бажанням конкретного клієнта.

Вартість кожної збірно-розбірної конструкції розраховується заново, проте під індивідуальне замовлення можна скласти ідеальний "пазл" холодильної чи морозильної камери для будь-якого бізнесу.