Кількість
|
Вартість
|
||
|
Гарячий шоколад для кафе та ресторанів
Гарячий шоколад — концентрована солодкість, яку можна пити, їсти ложками, розчинятися у її хвилях. Густий, насичений, незрівнянний смак його огортає теплом та затишком, дарує вишукану насолоду та погідний настрій. Якщо спитати ласунів, який напій найкраще надається до порівняння з міфічним нектаром, напевно, багато хто назвав би гарячий шоколад купити який нині можна майже у кожному кафе, барі та навіть їдальні. Однак враження від смакування напою в різних закладах часом сильно відрізняються — все залежить від якості сировини.
Як змінювалися рецепти гарячого шоколаду
Прабатьківщиною какао-бобів, без яких шоколаду в жодному вигляді не існувало б, є тропічна Америка, де у вологому кліматі верхів’їв Амазонки чудово почуваються вічнозелені дерева Theobroma cacao. Корінні мешканці континенту давно культивували їх, однак насіння дерева все одно цінувалося настільки високо, що аж до XIX століття какао-боби замінювали місцевим дрібні гроші. Тому їх навіть підробляли — щоправда, з фальшивих бобів шоколаду не звариш.
А варити напій з них вміли ще стародавні майя і ацтеки, хоча питний шоколад по-мезоамериканськи не був ані гарячим, ані солодким. Його виготовляли з меленого насіння какао, змішаного з водою, кукурудзяним борошном, перцем чилі та іншими інгредієнтами. Напій змішували, переливаючи туди-сюди з чашки в каструлю, поки не утворювалася густа піна, а потім насолоджувалися холодним напоєм, який на смак був досить гірким. Що ж, виявляється, шоколад з перцем чилі — дуже древнє поєднання. Значно пізніше шеф-кухарі відкриють його заново.
Проте іспанці, які першими привезли какао-боби в Європу, мали інші смаки. Вони почали подавати шоколад гарячим, підсолодженим і без перцю, і таким його полюбили інші європейці. У XVIII столітті в Англії “шоколадні будинки” (аналог кав’ярень, де можна було купити гарячий шоколад та посмакувати ним) були на піку популярності, й саме тоді медик і натураліст Ганс Слоун привіз із Ямайки на Туманний Альбіон рецепт шоколадного напою з молоком. Англійці скуштували і погодилися, що так ще смачніше.
Плитка чи порошок?
Весь цей час гарячий шоколад робили саме з мелених бобів какао. Шоколадні плитки, до яких ми звикли, почали виготовляти у XIX столітті. Після цього масова переробка какао-бобів назавжди змінила ринок.
У наш час найпоширенішими основами для гарячого шоколаду слугують розплавлений твердий шоколад та какао-порошок. Причому деякі джерела стверджують, що гарячий шоколад — це напій з плавленого плиткового шоколаду. Втім, з какао-порошку також можна зробити густий шоколадний напій, проте не з будь-якого.
Порошок отримують, подрібнюючи жмих, який залишається від тертого какао після вичавлювання какао-масла. Це жирне масло є основою для приготування твердого шоколаду, тому жиру в порошку зазвичай лишається мало. Низькоякісний какао-порошок бідний на жири — їх у ньому не більше 14%, але для кондитерського виробництва підходить і такий.
Для приготування напою призначений какао-порошок жирністю не менше 16% (що більше, то краще). Початкова жирність какао-бобів, звісно, набагато вища (54%), тому задля кращого загустіння маси у гарячий шоколад з порошку додають крохмаль. Пакетований гарячий шоколад для кафе виготовляють саме з цих основних інгредієнтів: якісний какао-порошок, крохмаль і цукор, до складу може входити також сухе молоко, сіль та ароматизатори. Приготувати напій просто: все, що треба — це змішати порошок з відповідною кількістю молока або води, довести до кипіння та перемішувати до отримання потрібної густини.
У рецептах часто фігурує також поєднання плиткового шоколаду з какао-порошком. Якщо готувати гарячий шоколад за одним із них склад буде таким:
-
¼ склянки какао-порошку
-
3 склянки цільного молока
-
130 г подрібненого шоколаду
-
1-3 столові ложки цукру (за смаком)
-
Дрібка солі
-
1 чайна ложка екстракту ванілі
Для приготування потрібно наповнити невелику каструлю ⅓ склянки води та довести до кипіння. Змішати з какао, зменшити вогонь до середнього та влити молоко, ретельно мішаючи біля стінок каструлі, щоб розчинити все какао. Коли молоко закипить, додайте шоколад, 1 столову ложку цукру та щіпку солі, зменшіть вогонь до мінімуму. Помішуйте, поки шоколад не розтане і не стане однорідним. Спробуйте на смак, можете додати більше цукру. Вимкніть вогонь і додайте ваніль.
Bernardi: справжній італійський гарячий шоколад
Рецептів та регіональних особливостей приготування гарячого шоколаду існує доволі багато. У Південній Америці його досі полюбляють зі спеціями, у США напій роблять переважно більш рідким, а італійська версія, cioccolata calda, навпаки, відзначається дуже густою текстурою.
Саме таким виходить гарячий шоколад Bernardi, безпосереднім імпортером якого виступає наш інтернет-магазин. Bernardi — італійський бренд, що дотримується високих стандартів якості та виробляє продукцію, призначену для подачі у кафе, ресторанах та барах. Шоколад гарячий з Італії спроможний задовольнити запити навіть найвимогливіших клієнтів.
Історія компанії Bernardi розпочалася в 1970-х у невеличкій кондитерській, де троє братів робили перші кроки у виробництві солодощів, продовжуючи справу свого батька. Тепер їхня компанія відома не лише в Італії, а й у Німеччині, Швеції, Швейцарії, Канаді, Об’єднаних Арабських Еміратах та Румунії.
Рецепт шоколаду, який брати Бернарді розробили у своїй кондитерській, залишається незмінним, однак майстри постійно працюють над його вдосконаленням, створенням нових смакових комбінацій та адаптацією до асортименту продуктів, який поступово розширюється. Одним з таких продуктів є гарячий шоколад. У своїй солодкій творчості Бернарді надихаються традиціями рідної Апулії (регіон на півдні Італії), а також випробовують нові екзотичні поєднання.
В інтернет-магазині Євромаркет гарячий шоколад купити можна з дуже різноманітними смаками. Серед них:
-
Чорний гарячий шоколад
-
Молочний гарячий шоколад
-
Білий гарячий шоколад
-
Кавовий
-
Горіховий
-
Фісташковий
-
Карамельний
-
Кокосовий
З однієї пачки порційного гарячого шоколаду (30 г) та 125 мл молока або води виходить приблизно 150 мл густого шовковистого напою.
Bernardi – це елітна якість від професіоналів для професіоналів та ексклюзивна пропозиція Євромаркету. Вельми рекомендуємо спробувати!
Чим корисний гарячий шоколад?
Ще до позаминулого століття гарячий шоколад застосовували для лікування хвороб шлунка та печінки. Тепер його сприймають винятково як зігрівальний напій для холодних днів або навіть “солодкий гріх”. Але від його поміркованого вживання насправді може бути користь. Найкориснішим при цьому є чорний гарячий шоколад.
-
Антидепресант. Оскільки шоколад містить серотонін, нейромедіатор, який діє як антидепресант, чашка гарячого шоколаду гарантовано покращить настрій. Крім того, вона запустить вироблення ендорфінів, “гормонів радості” та природних знеболювальних.
-
Стимуляція діяльності мозку. Гарячий шоколад потенційно діє як потужний тонізуючий засіб, який покращує пам’ять та здатність до навчання. Шоколад містить флавоноїди, такі як катехіни (вони є також в зеленому чаї) і епікатехіни, які є сильними антиоксидантами та корисні для стимуляції мозку, оскільки підсилюють приплив крові до керівного органу центральної нервової системи. Також гарячий шоколад містить незначну кількість кофеїну, також відомого своєю стимулювальною дією.
-
Регулювання кров’яного тиску. У здорових людей флавоноїди, присутні в гарячому шоколаді, збалансовують доступність оксиду азоту (NO), який відповідає за розширення судин і покращує кровотік. У пацієнтів із гіпертонією споживання какао покращує біодоступність оксиду азоту.
Тому якщо серед напоїв, які пропонують у вашому закладі, немає гарячого шоколаду, варто додати цей пункт до меню. Таке доповнення буде не лише смачним, а й корисним.
В інтернет-магазині Євромаркет ви маєте змогу замовити гарячий шоколад для кафе, кав’ярні, ресторану, бару за вигідною ціною з доставкою у Київ, Львів, Дніпро, Луцьк, Полтаву, Одесу, Чернігів, Вінницю, Кропивницький, Житомир, Чернівці, Івано-Франківськ, Харків, Хмельницький, Черкаси, Тернопіль, Кривий Ріг, Рівне, Запоріжжя та будь-яке інше місто України службами “Нова пошта”, “Delivery” чи “Автолюкс”. Ми пропонуємо високоякісний шоколад власного імпорту від італійського бренду Bernardi. Клієнти, які вже спробували, повертаються за ним знову.