У зв'язку з воєнним станом актуальну ціну та наявність товарів прохання уточнювати у менеджерів

Укр
UAH
  • EUR
  • USD
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Аксесуари для сервірування

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Аксесуари для сервірування столу в ресторані та кафе

серветниця

Загальне враження про заклад формується з сукупності безлічі деталей. Якою б смачною не була кухня і наскільки б не захоплювало мистецьке оформлення страв та дизайнерський інтер’єр, погодьтесь, не дуже приємно, коли доводиться тягнутися за серветками до сусіднього столика. Щоб відвідувачам було зручно, слід подбати про аксесуари для сервірування столу, які в повсякденному житті часто не помічають, коли вони є, зате їхня відсутність може датися взнаки.

Сервірування столу як мистецтво: погляд на історію

Культура прийому їжі розвивалася та ускладнювалася одночасно з розвитком цивілізації як такої. Спільна трапеза, крім прямої мети – втамувати голод і спрагу – завжди мала також соціальне, об’єднавче значення. Люди, які їли і пили разом – чи мисливці, які ділили здобич біля вогнища, чи давні греки на симпозіумі, чи гості на званій вечері в Парижі – почувалися, або відчайдушно прагнули почуватися включеними у спільноту. Прикметно, що естетичному вигляду предметів, пов’язаних зі споживанням їжі, повсюдно приділяли значно більше уваги, ніж того вимагала проста утилітарність. Вази, глечики та чаші прикрашали орнаментами, розписами і різьбленнями з найдавніших часів – вони дійшли до нас як останні уламки навіть тих культур, що не залишили по собі письмових свідчень. 

Вигляд і матеріал посуду був не лише вираженням естетичного смаку, але, особливо в середовищі еліти, ознакою соціального статусу власників, а також демонстрацією поваги до гостей. У Єгипті за тисячу років до нашої ери використовували ложки зі слонової кості та дорогоцінних металів, прикрашені мистецькими візерунками. Значно пізніше столові прибори зі срібла стали сімейними реліквіями у європейських родинах.

Вищі прошарки суспільства, влаштовуючи банкети, намагалися справити враження не тільки вишуканими стравами, але й коштовним посудом. У музеї порцеляни в Дрездені можна побачити супниці і цукерниці, декоровані скульптурними групами з нереїдами й купідонами, сервізи, схожі на квітучі сади, а також китайські глечики та кубки у вигляді павичів і омарів.

Одним з найвидатніших шедеврів ювелірного мистецтва XVI століття вважається сільничка, створена флорентійським майстром Бенвенуто Челліні для короля Франції Франциска I. сільниця Бенвенуто ЧеллініВласне сільничка є тільки однією з деталей складної скульптурної групи за античними мотивами, виконаної з золота, чорного дерева і слонової кості та покритої глазур’ю. Між іншим, окрім сільнички в цьому королівському наборі є також перечниця, а чорний перець у ті часи був непомірно дорогим і цінувався на вагу золота. Тому, збираючись купити перечницю, пригадайте, що колись наявність подібного аксесуара була привілеєм знаті.

Манери поведінки за столом аналогічно зазнавали змін. Якщо в Середні віки витирання рук об скатертину було поширеною практикою, то збірники правил етикету, видані в епоху Відродження, засуджують таку поведінку як безкультурну. Згадка про цей етап змушує по-іншому подивитися на різноманітність способів складання тканинних серветок та серветниці, наповнені одноразовими паперовими виробами.

Сучасні прибори для сервірування

Як і раніше, у наш час наявність на столі відповідних аксесуарів для сервірування залишається ознакою гарного смаку організатора банкету і турботи про гостей. До таких предметів належать:

  • Цукорниця

  • Набори для спецій (в них входять перечниця і сільниця, інколи пляшки для олії та оцту)

  • Серветниці / диспенсери для серветок

  • Ємності для зубочисток

  • Соусники

  • Маслянички

  • Вази для фруктів

  • Цукерниці

  • Ікорниці

набір для спеційПоява їх на столі може залежати від типу застілля. Так, якщо серветки мають бути під рукою за будь-якої оказії, чи прийшов гість на банкет, чи зайшов випити чашку кави, то вази з фруктами, як правило, є частиною декору на застіллях чи фуршетах з приводу урочистих подій.

Набори для спецій і соусники, як правило, розміщують у центрі столу, щоб гості мали змогу приправляти страви на свій смак. Більш того, сіль і перець навіть можуть стати родзинкою столу, якщо пропонувати у прозорих солонках і перечницях різні види солі (гімалайську рожеву, персидську блакитну, чорну) і перцю. У Європі інколи практикують дегустацію різних видів оливкової олії. Такий інтерактивний підхід, безумовно, свідчить про рівень закладу. Відповідно, і якість посуду повинна бути вищою, ніж у базових наборів для спецій у бюджетних ресторанах і кафе.

Тканинні серветки складають на тарілках, а серветницю з паперовими серветками поміщають переважно або по центру, або на дальній край столу. Остання може бути одним цілим з набором для спецій. Це практичне рішення; як правило, такі набори мають дужки, за які їх можна брати, щоб переносити. Якщо тканинних серветок немає, одноразові повинні бути обов’язково. В іншому випадку вистачить лише виробів із тканини, проте в українських ресторанах часто ставлять і ті, й інші. Призначення тканинних серветок, перш за все – захист одягу, хоча ними можна і витерти рот. Але для масних страв, які прийнято їсти руками, без паперової версії не обійтися, тим паче що для більшості відвідувачів вона звичніша.

Як підібрати аксесуари для сервірування?

Безпрограшним варіантом буде купити набори для спецій, цукорниці та інші предмети сервірування тієї ж серії, що й решта столового посуду. В такому разі всі елементи ідеально доповнять одне одного та збережуть загальну концепцію. Можна орієнтуватися на цілісний інтер’єр, повторюючи кольори і текстури, присутні в навколишньому декорі. Тоді, наприклад, дерев’яна серветниця на дерев’яному столі стане органічною частиною композиції, роблячи свій вклад у створення неповторної атмосфери місця.

В сучасних закладах популярні лаконічні набори для спецій зі скла і металу. Вони можуть включати різну кількість предметів, практичні у використанні та непомітні, в чому є свій плюс – їх можна оточити будь-яким декором, і вони всюди виконуватимуть свою функцію, не привертаючи уваги. Це не сільничка у стилі маньєризму, тому зручність та функціональність опиняються на першому місці серед критеріїв вибору.

В інтернет-магазині Євромаркет ви можете купити аксесуари для сервірування столу з доставкою в Київ, Львів, Луцьк, Харків, Чернігів, Дніпро, Івано-Франківськ, Одесу, Тернопіль, Полтаву, Чернівці, Житомир, Рівне, Вінницю, Кривий Ріг, Хмельницький, Кропивницький, Черкаси та інші міста України службами “Нова пошта”, “Delivery” або “Автолюкс”. Також забрати замовлений товар можна в наших магазинах в Ужгороді та Мукачеві.

Вгору
,