У зв'язку з воєнним станом актуальну ціну та наявність товарів прохання уточнювати у менеджерів

Укр
UAH
  • EUR
  • USD
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Чай

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Чай для кав'ярні та кафе: від класики до неочікуваних поєднань

“Чай чи кава?” — сидите ви за столиком у кав'ярні, чи просто завітали до когось зі знайомих, уже багато років ця альтернатива лишається актуальною. Практично у кожного гостя є свій незмінний фаворит, і в багатьох — саме цей тонізуючий трав'яний напій. Середньостатистичний українець заварює приблизно 0,5 кілограма чаю на рік. У деяких країнах світу чай не проміняють абсолютно ні на що, а чаювання перетворили на справжній ритуал.

“Чайна церемонія для японця — це релігія. Це обожнення мистецтва жити”, — писав сходознавець Всеволод Овчинников.

чай для кав'ярні

На сході Азії, який є батьківщиною чайного куща, цінують зелений чай, а ось українці віддають перевагу чорному: його п'ють 72% наших співгромадян, тоді як 36% споживають зелені, а 13% — трав'яні чаї. Очевидно, багато кому подобається не один різновид, а зразу декілька.

Види чаю: спільне та відмінне

Напевно, кожен власник кафе міг би зібрати власну статистику щодо вподобань своїх клієнтів. І навіть у закладах, де профільним напоєм є кава, погодяться, що купити чай для кав'ярні необхідно. Раптом до вас завітає безкомпромісний чаєман?

Традиційний чай роблять з листків вічнозеленої рослини під назвою Camellia sinensis (камелія китайська), початковий ареал якої охоплював південь Китаю та північ М'янми. Найбільш ранні свідчення про споживання напою з листя чайного куща сягають стародавнього Китаю часів династії Шан (XVI-XI століття до н. е.).

Здавалося б, способів приготування настою з листків однієї рослини, не може бути багато. Втім, тисячоліття культивування та експериментування дають рясні плоди, і Camellia sinensis стала основою шести різновидів чаю:

  • Чорний чай найпопулярніший не тільки в Україні, але й у світі. Його заварюють і англійці, які познайомилися з чаєм завдяки далеким мандрівкам своїх мореплавців (ці експедиції вправно поєднували комерцію з колонізацією).

    Листя, з якого роблять чорний чай, спочатку піддають окисленню під впливом повітря. Наступним кроком є нагрівання, сушіння та іноді подрібнення. З обробленого таким чином листа виходить міцний настій насиченого коричневого кольору. Палітра його смаку може варіюватися від солодового та земляного до карамельного та горіхового.

  • Зелений чай не піддають ферментації. Його обробляють парою, в'ялять, обпалюють на сковороді та сушать перед тим, як листя скручують. Мінімальна обробка дозволяє зберегти яскраво-зелений колір, а також більшість антиоксидантів, вітамінів і мінералів, які містяться у чайному листі. Смак напою варіюється від насиченого трав'яного до м'якого та солодкого. Чайна культура Азії побудована на зеленому чаї, причому в Японії і Китаї його вирощують та обробляють різними способами. Смак японських зелених чаїв істотно відрізняється від китайських.

  • Улун (іноді транскрибований як оолонг) — не один вид, а ціла родина частково ферментованих чаїв, які завдяки різноманіттю способів обробки відзначаються особливим багатством смаків та ароматів. На одному кінці спектра перебувають квіткові і трав'янисті улуни, більше схожі на зелений чай, на іншому — солодкі і підсмажені, ближчі до чорного, і ще багато посередині. Це одні з найскладніших чаїв, і будь-яке відхилення у технології виробництва впливає на якості майбутнього напою.

  • Білий чай виготовляють з найніжнішого молодого листя, зібраного на початку сезону. Сировину негайно в'ялять і сушать, щоб запобігти окисленню. Напій з чайного листа, який щойно розпустився, виходить напрочуд делікатний, світлий та освіжаючий, з тонким солодким рослинним смаком. Недорого купити чай цього виду не вдасться: ціна зумовлена особливими вимогами та обмеженим часом збирання.

  • Пуер — найбільш ферментований з усіх видів чаю. Свіже листя вручну кидають у сковорідку, щоб зупинити процес окислення. При цьому залишається достатньо бактерій, аби тривала ферментація. Пуер “бродить”, його смак залежить від віку та змінюється у міру старіння. На початку він може мати гірко-солодкий присмак, а з часом стати кислим та земляним. Як і у хорошого вина, якість чаю пуер вимірюється його віком.

  • Жовтий чай надзвичайно рідкісний. Для цього елітного напою відбирають лише бруньки, часом з молодими листками, але вони мають бути в ідеальному стані. Це слабо ферментований чай, особливості якого розкриваються у результаті складної багатоетапної обробки, що включає процес томління, який не проходять інші види чаю.

види чаюОкремо стоять чаї з додаванням інших трав, ягід та фруктів, а також безпосередньо трав'яні чаї та фруктові чаї, які правильніше іменувати відповідно трав'яними та фруктовими сумішами, однак за аналогією за ними закріпилася назва, яка пішла від класичного напою з Camellia sinensis. Усі композиції, створені таким чином, важко перерахувати. Вибір у того, хто хоче купити чай для кав'ярні, кафе або просто для дому, просто-таки широчезний.

У магазині “Євромаркет” можна купити чорний, зелений, трав'яний та фруктовий чай, а також унікальні суміші, переповнені незабутніми смаковими комбінаціями. Пробуйте та експериментуйте!

Корисні властивості напою

Коли в Китаї почали заварювати чай, робили це в тому числі з лікувальною метою. Про користь чаю відомо з давніх-давен. Нові дослідження підтвердили те, що вже знали у давнину, а також виокремили складники, які зумовлюють позитивний вплив чаю на організм. Втім, варто зауважити, що властивості чаю залежать не тільки від його виду, а й від способу заварювання.

Чаї багаті на поліфеноли. Це рослинні хімічні речовини, які надають чаю виразного смаку та аромату та можуть приносити користь здоров'ю.

  • Флавоноїди — пігменти, що мають фітотерапевтичну дію

  • Теафлавіни – утворюються при окисленні листя чорного чаю

  • Катехіни – містяться в зеленому чаї, в основному у формі епіґаллокатехін-3-ґаллату (EGCG).

Поліфеноли діють як антиоксиданти, які контролюють шкідливий вплив вільних радикалів на організм. Вільні радикали можуть змінювати ДНК, “викрадаючи” її електрони, а мутована ДНК — це ризик неправильного функціонування клітини.

Цікавий факт: припускають, що молоко може звести

нанівець активність антиоксидантів, які містяться в чаї.

А міцний чифір однозначно завдасть організму лише шкоди.

Те саме в більшості випадків стосується перестояного чаю.

Спостереження засвідчили, що вживання 2-3 чашок чаю на день пов’язане зі зниженням ризику передчасної смерті, хвороб серця, інсульту та діабету II типу. Однак пиття настою дуже гарячим, навпаки, негативно діє на здоров'я.

Дослідження, проведене в Університеті штату Вашинґтон у США, з'ясувало, що EGCG, якого багато у зеленому чаї, гальмує запальні процеси при ревматоїдному артриті. В інших дослідженнях виявили, що ця сполука проявляє протипухлинну активність та знижує ризик розладів пам'яті у літніх людей. Проведені у Південній Кореї дослідження дозволяють припустити, що споживання зеленого чаю може сповільнювати старіння на рівні хромосом.

Теафлавіни, які є у чорному чаї, допомагають контролювати рівень холестерину і глюкози у крові, підтримують здоров'я серцево-судинної системи, можуть зменшувати ризик формування бляшок у судинах, і також є антиоксидантами.

Ще один складник, вміст якого посприяв популярності чаю — кофеїн. У чорному чаї його більше, ніж у зеленому, але якщо настій заварювався недовго, цієї сполуки в ньому буде менше, ніж у тому, який стояв тривалий час. Крім того, чай містить речовини, які стримують всмоктування кофеїну у шлунку, завдяки чому стимулюючий вплив чаю проявляється м'якше, ніж у кави, і до надмірних навантажень на серце не доходить. Хоча є сорти зеленого чаю, які діють дуже сильно. Один із них фігурує у відомому японському сатиричному вірші:

“Пробуджений

від спокійного сну

чаєм дзьокісен;

всього чотири його чашки,

не заснути навіть уночі”.

Як вибрати чай для кав'ярні?

Не існує однієї правильної відповіді на запитання, які види чаю повинні бути в асортименті закладу. Їх може бути багато. Варто подбати про те, щоб серед них був якісний класичний чорний та зелений чай, які всюди мають поціновувачів. Популярні також чаї з фруктами та фруктові суміші, які припадуть до смаку любителям солодкого.

Трав'яні чаї не містять кофеїну, тому їх обирають ті, хто шукає повного релаксу. Ефекти від їх вживання прямо залежать від компонентів, які входять до складу суміші. Дуже ніжний смак мають мікси чаїв з квітами та травами, наприклад, чай з жасмином чи м'ятою.

У ресторані чай має поєднуватися з основним меню закладу, хоча б деякими з його страв, бути стабільним та впізнаваним. Специфіка закладів різна: можна внести у меню багато сортів чаю, а можна обмежитися дихотомією “чорний-зелений”. Але їхня якість має бути на вищому рівні, ніж мас-маркет.

У магазині “Євромаркет” можна купити чай оптом для закладу і в роздріб для домашнього чаювання. Чай продається у фасуванні 100 г та 1 кг. Ми пропонуємо широкий вибір чаїв, кожен з яких є по-своєму особливий та неповторний. Якщо ви хочете купити цейлонський чи китайський чай, чаї з травами та фруктами – будемо раді допомогти. У нашому магазині є все для вашого закладу!

Вгору
,