Слайсер допоможе приготувати бездоганно рівну і тонку нарізку з м’ясних та ковбасних виробів, сирів та овочів. Однак його ніж, як і будь-який ніж на світі, з часом затуплюється і потребує заточування. “Слайсер не ріже, а рве продукти” — коли починаються скарги такого штибу, це означає, що час гострити ніж.
Як користуватися системою самозаточування слайсера?
Дуже багато електричних слайсерів оснащені вбудованою системою самозаточування. Як правило, вона розташована у верхній частині приладу. Всередині блоку самозаточування є два шліфувальні диски, які встановлюються на заводі виробником. За їх допомогою і можна нагострити ніж. Робити це має персонал, який пройшов інструктаж з використання приладу і техніки безпеки. Якщо зробити все правильно, лезо знову буде різати.
Щоб нагострити ніж слайсера за допомогою вбудованої системи заточування, потрібно:
-
Від’єднати пристрій від електромережі.
-
Отримати доступ до ножа слайсера.
-
Очистити ніж від залишків їжі та знежирити. Користувачі, які ігнорують цей етап, можуть виявити, що навіть у майже нового пристрою лезо не тільки тупе, але й не заточується, і міркують, що тепер потрібно замінити — камені чи ніж. Однак справжня причина може полягати у тому, що точильні камені після спроб нагострити масний ніж вкрилися жиром, через що втратили свої абразивні властивості. Щоб такого не сталося, потрібно перед заточуванням обробити ніж м’якою тканиною, вмоченою у спиртовмісну рідину. Також лезо слід перевірити на наявність пошкоджень чи іржі.
-
Встановити регулятор товщини нарізання на 0.
-
Ослабити ґвинт блока заточування, повернути блок на 180°, встановити в робоче положення, щоб ніж опинився між абразивними каменями, і закріпити ґвинтом.
-
Увімкнути слайсер і точити ніж впродовж 10-15 сек.
-
Зупинити пристрій і перевірити гостроту леза на листку паперу.
-
Запустити мотор ще на 3-5 сек., натиснувши кнопку тонкого заточування (за наявності такої) для фінішної обробки та видалення заусениць.
-
Очистити ріжучий диск, заточний механізм та корпус слайсера від слідів заточування, продезинфікувати.
-
Повернути блок заточування у попереднє положення.
Окрім періодичного заточування, раз на місяць слайсер рекомендується змащувати, щоб уникнути появи іржі. Не слід забувати і про його очищення після використання — адже кому хочеться, щоб машина, яка допомагає створювати філігранні нарізки, стала розповсюджувачем небезпечних бактерій?
Звісно, з кожним заточуванням з леза знімається метал. Після того, як диск втратить близько 12 мм від початкового діаметра, його недоцільно точити знову — потрібно придбати вже новий. Так само з часом необхідно замінювати і точильні камені.
Якщо системи самозаточування немає
Ніж слайсера без вбудованого заточувального механізму доведеться знімати і точити на спеціальному станку. Процедура відбувається таким чином:
-
Диск знімається та ретельно очищається від забруднень і жиру.
-
Поверхня перевіряється на наявність тріщин, сколів та ін.
-
Лезо заточують, стежачи за тим, щоб не відбулося деформацій.
-
Ніж чиститься, дезінфікується і встановлюється на місце.
Грамотне заточування цим способом вимагає наявності відповідного обладнання та навичок, і дуже вірогідно, що самостійна обробка пройде неправильно. Тому ніж краще віддати у спеціальну майстерню, де є потужні станки, оснащені абразивними та полірувальними дисками, необхідним захистом та надійними кріпленнями, і спеціалісти, які вміють ними користуватися. Навряд чи всі ці умови можуть зійтися у закладі харчування, хіба що хтось зі співробітників вміє працювати також з металом, а власникам не шкода витратити кошти на придбання станка з модулем для заточування круглих ножів для слайсера. Якщо таких можливостей немає, найпростіший вихід — віднести диск до майстерні.
Як часто гострити ніж слайсера?
Частота заточування прямо залежить від інтенсивності експлуатації слайсера. Про те, що лезо вже необхідно гострити, розповість стан продуктів після нарізання. У нормі зріз повинен бути гладким, скибки — без розривів. Ознаки затуплення ножа нескладно помітити:
-
Краї скибок стають рваними
-
Ніж зминає продукти або застрягає у них
-
Знижується швидкість роботи
-
Не виходить виконати тонку нарізку, продукт рветься
У такому разі, щоб повернути ніж до робочого стану, його терміново слід нагострити.
Диск слайсера, який постійно використовується на виробництві, рекомендують точити приблизно 1 раз на два тижні. Так ріжучий край не втрачатиме гостроту і завжди буде готовий до створення витонченої та апетитної нарізки.