У зв'язку з воєнним станом актуальну ціну та наявність товарів прохання уточнювати у менеджерів

Укр
UAH
 • EUR
 • USD
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Мірні стакани

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Мірні стакани для кухні

Для того, щоб визначати об’єм рідин або вагу сипучих речовин, немає зручнішого та практичнішого інструменту, ніж мірний стакан. Він легкий та простий у використанні, і часто одна така склянка допоможе виміряти обсяг декількох різних субстанцій. Дотримуючись рецептів, слід відмірювати необхідну кількість інгредієнтів, і найпростіше рішення для цього – купити мірний стакан. Це абсолютно необхідний інвентар для будь-якої кухні.

мірні стакани

Призначення мірних стаканів

Мірні стакани використовуються для визначення об’єму і ваги рідких та сипучих продуктів. Вони являють собою склянки або глечики різного обсягу, на які нанесені шкали з відмітками, що допомагають визначати потрібну кількість складників: для рідин в мілілітрах, для сипучих продуктів – у грамах. На ємностях іноземного виробництва інколи трапляються позначки oz (унція = 28,35 г), fl (рідка унція = 30 мл) або cup (американська чашка ≈ 240 мл, європейська чашка = 250 мл). Їх у нас зазвичай ігнорують, так само як шкалу дюймів на лінійках. В Україні добре засвоїли метричну систему мір, а в США, наприклад, з нею дотепер можуть плутатися – отож кожен міряє тією мірою, до якої звик.

Мірники можуть мати лише одну шкалу, але в побуті популярні моделі з кількома розмітками. Над кожною шкалою у них вказана назва продукту, кількість якого слід звіряти за позначками: вода, борошно, цукор, сіль, рис та ін. Для зручності мірні склянки часто оснащують носиком та ручкою.

У ємностях обсягом 50-100 мл точно відмірюють невеликі порції продуктів. Такі склянки необхідні, наприклад, для приготування коктейлів. Бармени при цьому традиційно користуються джигерами – особливими двосторонніми мірними стаканами з нержавіючої сталі, що нагадують пісочний годинник. Їхній об’єм іще менший (20-40 мл, 30-60 мл, 25-50 мл), і за їх допомогою міряють винятково алкогольні напої.

На домашніх кухнях найбільш затребуваний обсяг мірників складає 250-500 мл. Він оптимальний для приготування страв на одну сім’ю. В побуті майже не використовують мірні стакани, які вміщують понад 1 літр.

На професійних кухнях, де працюють з великими ємностями та значними кількостями інгредієнтів, можна побачити мірний посуд місткістю 1-5 л.

Наскільки точні мірники?

Точність мірних склянок відрізняється залежно від типу посудини та мети вимірювання. Гарантією точних вимірів є правильне калібрування посуду. У продажі є стакани мірні повірені з паспортом, у якому вказуються граничні відхилення від місткості на допоміжних відмітках за температури 20°C. Наприклад, український виробник “Склоприлад” вказує такі значення відхилень для мірної склянки 100 мл:

 • 25: ±1,25

 • 50: ±2,5

 • 75: ±3,75

 • 100: -0; +10

У наукових та виробничих галузях точне калібрування мірного посуду особливо важливе, оскільки навіть невелике відхилення може призвести до хибних результатів експерименту чи виробничого браку. Проте, хоча молекулярна кухня об’єднала емпіричну кулінарію з науковою хімією, традиційні рецепти все-таки без проблем допускають вищі відхилення, ніж, наприклад, дозування лікарських препаратів. стакан мірний

На практиці менша точність мірних склянок порівняно з кухонними вагами компенсується зручністю мірників. Електронні компоненти ваг особливо вразливі при роботі з рідинами. Відмірюючи, їх складно не пролити, а потрапляння вологи всередину корпусу загрожує вагам поломкою. Крім того, без регулярної повірки вони з часом втрачають точність. Стакан мірний, навпаки, настільки простий у використанні та невибагливий у догляді, що здатен незмінно служити роками. Його можна тримати разом з іншим кухонним інвентарем, а якщо він пластиковий чи металевий, нічого не трапиться, якщо він посеред кухонної метушні впаде зі столу. Необхідна кількість складників визначається швидко та без зусиль, а завдяки носику субстанцію можна точно налити чи насипати туди, куди її належить відправити у процесі подальшого приготування: миску, каструлю, чашу міксера або вишуканий келих.

Матеріали для мірних склянок

Посуд для вимірювання може бути виготовлений з різних матеріалів. До найпоширеніших належать:

 • Скло. Скляні мірники застосовують у лабораторних умовах, і в закладах харчування вони також не рідкість. Вони повністю відповідають санітарним нормам, а завдяки прозорості легко побачити положення продукту відносно мірної шкали. Ємності легко мити, проте їхня крихкість вимагає від користувачів обережності.

 • Пластик. Найбільш доступний і популярний матеріал. Існує безліч моделей пластикових мірних стаканів, які можуть бути різної якості. Зазвичай вони також прозорі, при цьому легші, ніж скляні, і не розбиваються (лише при сильних ударах можуть тріскати або відколюватися). Мірні склянки з якісного харчового пластику, представлені в асортименті нашого інтернет-магазину, не мають неприємного запаху.

 • Метал. З металу традиційно виготовляють джигери для бару, хоча можуть робити й більші металеві ємності для вимірювання. Їхня перевага у значній міцності, довговічності та безпечності для продуктів. Поділки наносять з внутрішнього боку посудини, і, щоб звіритися, потрібно зазирати всередину, оскільки зовні рівня продукту не видно.

Як правильно користуватись мірним посудом?

Визначати об’єм та масу за допомогою мірних стаканів легко, проте це вдасться зробити ще точніше, якщо пам’ятати прості правила:

 1. Перед використанням мірний стакан має бути сухим та чистим.

 2. Кладіть мірник на рівну поверхню. Багато господинь люблять вимірювати інгредієнти, тримаючи стакан у руці. Так добре видно шкалу, проте ємність нестабільна, і результат буде неточним.

 3. Вирівнюйте “гірки” на сипучих продуктах за допомогою лопатки, ложки або ножа, для кращого осідання продуктів можна постукати дном склянки об поверхню.

 4. Вимірювані продукти, якщо вони великі, варто нарізати дрібними шматками – це зменшить повітряні проміжки. Щоб вершкове масло не прилипало до стінок склянки, їх можна зволожити кулінарним спреєм.

В інтернет-магазині Євромаркет ви можете купити мірний стакан в Україні з доставкою у Київ, Одесу, Харків, Луцьк, Львів, Трускавець, Рівне, Чернівці, Дніпро, Івано-Франківськ, Яремче, Тернопіль, Полтаву, Черкаси, Умань, Чернігів, Вінницю, Жмеринку, Кривий Ріг, Житомир, Кропивницький, Хмельницький та інші міста службами “Нова пошта”, “Делівері” або “Автолюкс”. У нас ви знайдете великий вибір інвентарю для професійної кухні за доступними цінами.

Вгору
,