У зв'язку з воєнним станом актуальну ціну та наявність товарів прохання уточнювати у менеджерів

Укр
UAH
  • EUR
  • USD
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Варочні котли

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Харчоварильні котли для їдалень і харчоблоків

Уявіть, що вам потрібно зварити на обід, наприклад, 150 л супу. І так щодня, бо все це з’їдають за один день. Якщо вам не треба цього уявляти, бо це реалії вашої роботи – тоді зрозуміло, чому ви шукаєте харчоварильні котли. Це обладнання, яке уможливлює приготування дуже великих об’ємів однієї страви за короткий проміжок часу. Наварити борщу, бульйону, гречки чи картоплі на всіх, хто харчується у шкільній, університетській чи заводській їдальні – завдання, яке завжди під силу варильному котлу. харчоварильний котел

Функції та переваги харчоварочних котлів

Перше, друге, третє і компот – більшість пунктів цього списку запросто допоможе приготувати варочний котел. Якщо у закладі великий потік відвідувачів і готуються значні обсяги одноманітних страв, таке обладнання гарантовано стане невід’ємною частиною технологічної лінії. В одному такому котлі можна приготувати стільки ж їжі, як на кількох плитах. Він поєднує простоту конструкції з широкими можливостями: від варіння супів та гарнірів, відварювання овочів та м’яса, кип’ятіння рідин до приготування компотів, джемів, варення, пастили і зефіру. Великі агрегати застосовуються в харчовому виробництві (консервні заводи).

Варильні котли створені, щоб готувати просту та здорову відварену їжу. Саме тому цей вид теплового обладнання поширений у їдальнях та харчоблоках освітніх і медичних установ. Крім значного об’єму (50-300 л), для приладів характерні висока швидкість нагрівання та економічність, що прискорює досягнення готовності страв та знижує їх вартість. 

Поширені стандартні режими роботи варильних котлів такі:

  • Доведення вмісту ємності до кипіння на повній потужності, а потім автоматичне перемикання на знижену потужність для продовження приготування повільним нагріванням. Цей режим використовується для варіння перших страв.

  • Повне автоматичне відключення нагрівачів після закипання страви. Доварювання відбувається завдяки накопиченому теплу. Цей режим застосовують для варіння каш, кип'ятіння води, молока та напоїв.

  • Після доведення вмісту котла до кипіння на повній потужності нагрівачі автоматично перемикаються на 1/6 потужності, а в разі падіння тиску в пароводяній сорочці до нижньої заданої межі сила нагрівання зростає до 1/2 потужності. При підвищенні тиску до верхньої межі потужність знижується знову до ⅙. Далі цикл повторюється.

Обслуговувати харчоварильний котел нескладно. Механічна або електронна панель керування переважно дозволяє регулювати потужність та температуру нагрівання, манометр – слідкувати за тиском, у деяких випадках можна встановлювати і бажане значення тиску. 

Серед інших корисних функцій харчових котлів можна виділити:

  • Автоматичне наповнення резервуара з рідиною і зливання води

  • Електричний привід перекидання чаші

  • Швидке охолодження

  • Підтримання температури

  • Таймер

  • Мішалку для перемішування продуктів

У котлах з непрямим нагрівом, які найчастіше використовують у закладах харчування, тепло передається від джерела до ємності з їжею через пароводяну сорочку, тому страва нагрівається рівномірно і не пригорає, що дозволяє зберегти її смак і користь, зменшуючи при цьому відходи та економлячи зусилля тих, хто буде мити котел.

Класифікація харчових котлів

За джерелом нагрівання харчоварильні котли, представлені на ринку, поділяються в основному на два типи:

  • Електричні. Популярні завдяки своєму широкому функціоналу і точному регулюванню температурного режиму. Підключаються до мережі 380 В і можуть бути встановлені в будь-якій точці приміщення, де до неї є доступ. Нагрівання відбувається за рахунок ТЕНів, значно рідше використовується індукція. Котел харчовий електричний доступний у багатьох варіаціях, широкий вибір моделей задовольнить потреби будь-якого закладу. Потужність апарату стартує від 9 кВт.

  • Газові. Підключаються до магістрального газопроводу, рідше до стаціонарного газового балона, і складніші в монтажі, ніж електричні альтернативи. Газові пальники нагрівають продукти швидше, ніж ТЕНи, тому й готуються великі обсяги страв оперативніше. Також газові варильні котли незамінні за відсутності електричного підключення.

Набагато менше представлені парові і твердопаливні модифікації.

Спосіб нагрівання може бути:

  • Прямим

  • Непрямим

За прямого нагрівання стінки ємності з продуктами безпосередньо контактують з нагрівальними елементами, тому без періодичного перемішування і стеження за температурою страва може пригоріти. Непряме нагрівання передбачає передачу тепла через субстанцію-посередник: воду, водяну пару, мінеральні чи органічні олії. Котел має подвійні стінки, між якими міститься провідник тепла. Завдяки цьому тепло розподіляється рівномірніше, продукти не пересихають і не пригорають. Це бездоганна технологія для приготування дієтичних страв, тож харчоварочні котли з непрямим нагріванням найбільш активно використовують на професійних кухнях.

За способом кріплення ємності харчоварочні котли бувають: котел харчоварильний

  • Стаціонарні. Чаша, куди завантажуються продукти, встановлена нерухомо. Рідкі страви зливають через спеціальний кран на передній панелі, густі вивантажують, як зі звичайної каструлі. Такі моделі порівняно недорогі та надійні – ємність, що не рухається, нікуди не дінеться.

  • Перекидні. Ємність нахиляється вперед для швидкого вивантаження страви. Своєю чергою, перекидні харчові котли поділяються на моделі з ручним і електричним приводом – тобто процес вивантаження може бути автоматизований.

  • Зі знімною чашею. Ємність у цьому випадку здатна повністю зніматися. 

Ємності харчових котлів бувають різної форми: круглі, прямокутні, багатокутні. Котел з прямокутною ємністю виглядає як рідний брат електричної сковороди, який, втім, варить, а не смажить. Для одночасного приготування різних страв існують варильні котли з двома чашами.

Особливості конструкції варильних котлів

Промисловий харчоварочний котел має корпус з харчової нержавіючої сталі з подвійними стінками та теплоізоляцією, яка мінімізує нецільову витрату енергії, чашу для продуктів, термостат і манометр. Верхня кришка може фіксуватися у різному положенні та закриватися герметично чи негерметично. Герметична кришка перетворює котел харчоварильний на автоклав, що пришвидшує приготування їжі ще більше. Якщо кришка негерметична, котел працює за атмосферного тиску, а приготування мало відрізняється від варіння у каструлі на водяній бані.

Стандартна конструкція електричного харчового котла виглядає так:

конструкція електричного харчового котла

Котли підключаються до холодного і гарячого водопостачання, подачу води регулює спеціальний клапан. У верхню частину багатьох моделей монтується кран-змішувач, вода з якого використовується для наповнення і промивання ємності та пароводяної сорочки. Злив води відбувається через зливний кран, як правило, розміщений на передній панелі. У деяких моделей є функція автоматичного зливу.

Коли манометр фіксує перевищення визначеного тиску в пароводяній сорочці, спрацьовує запобіжник, що відключає апарат, дозволяючи уникати небезпечних ситуацій. Також котли з непрямим нагріванням мають захист від “сухого ходу”, тобто запуску в умовах нестачі води в пароводяній сорочці. Газові котли харчоварильні оснащені системою “газ-контроль”, яка зупиняє подачу газу в разі випадкового згасання полум’я.

Якщо у варильному котлі передбачена мішалка, приготування супів і каш відбувається рівномірніше та вимагає менше уваги з боку персоналу. Мішалку можна запустити також для того, щоб за лічені хвилини перемішати 100-200 л салату. Наявність вбудованого міксера дозволить навіть збивати вміст котла, що буде неоціненною поміччю, наприклад, при приготуванні тих самих 100-200 л картопляного пюре.

Харчовий котел – те обладнання, яке дасть змогу швидко нагодувати багато людей великою кількістю їжі. В інтернет-магазині Євромаркет ви можете купити харчоварильний котел з доставкою в Київ, Львів, Стрий, Дніпро, Луцьк, Харків, Чернігів, Івано-Франківськ, Поляницю, Яремче, Вінницю, Одесу, Житомир, Тернопіль, Полтаву, Чернівці, Хмельницький, Рівне, Кропивницький, Черкаси, Умань, Кривий Ріг, Запоріжжя та інші міста України службами “Нова пошта”, “Delivery” або “Автолюкс”. Також забрати замовлений товар можна самовивозом з наших магазинів в Ужгороді та Мукачеві.

Вгору
,