Проектування будь-якого продовольчого або   непродовольчого магазину починається з визначення його   концепції та вибору підходящого місця: зручне розташування   серйозно впливає на відвідуваність і, відповідно, на рентабельність магазину. Наступний етап - детальне планування, на основі якого будуть проводитися всі подальші   роботи.
 Грамотне зонування допомагає покупцям орієнтуватися в   магазині і сприяє легкому пошуку того чи іншого товару, а також продажу супутньої продукції. Правильно розташовані зони імпульсних покупок (як правило, це торці торгових рядів або не зайняті стелажами площі) і певним чином здійснена викладка товару не тільки гармонійно доповнюють торговий простір, але і значно збільшують прибуток магазину. 


Підбір і розстановка технологічного та торгового обладнання залежать від формату і спеціалізації магазину. Комплекти необхідної техніки та інвентаря для невеликого торгового павільйону і для великого гіпермаркету сильно відрізнятимуться. У прикасовій зоні відбувається безліч дрібних незапланованих покупок, тому її необхідно оснащувати відповідним торгівельним і технологічним устаткуванням - стійками, стелажами, дисплеями і вітринами.


Проектування магазинів на АЗС трохи відрізняється від інших торгових об'єктів: невелика площа, яка прилягає до автозаправного комплексу і обмежений асортимент продукції визначають планування магазину і розстановку торгового обладнання. Стелажі, вітрини та стійки повинні бути максимально місткими, оформленими в єдиному стилі і підходити для викладки не тільки продовольчих (шоколадки, чіпси, булочки), але і непродовольчих (склоочисники, рідина, батарейки та акумулятори, універсальні засоби гігієни) товарів.