У зв'язку з воєнним станом актуальну ціну та наявність товарів прохання уточнювати у менеджерів

Укр
UAH
  • EUR
  • USD
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Індукційні плити

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

  Професійні індукційні плити

Щойно з'явившись на ринку, індукційні плити завоювали популярність на професійних кухнях. Бізнеси виявилися більш сприйнятливими до впровадження інновацій, ніж побутові користувачі, що зрозуміло — для ресторанів та кафе все, що дозволяє підвищити ефективність роботи, є життєво важливим. Шеф-кухарі швидко оцінили переваги індукційних плит, серед яких — швидкість приготування, безпечність, економічність та навіть покращення атмосфери на кухні.

Коротка історія індукційних плит

Феномен електромагнітної індукції відкрив у XIX столітті англійський фізик Майкл Фарадей. Можливості застосування цього явища для готування їжі продемонстрували на Всесвітній виставці “Століття прогресу” в Чикаго ще у 1933 році. Але у 1950-х індукційна плита, на якій кип'ятили чайник, поклавши між ним і поверхнею газету, досі була суто виставковим експонатом. Від появи перших прототипів до запуску в продаж комерційних індукційних плит минуло 40 років. І до самого кінця XX століття індукційна плита, ціна якої була доволі високою, лишалася не надто доступною широким верствам покупців.

Промислова індукційна плитаТепер все змінилося: купити недорого індукційні плити зовсім не складно, в асортименті навіть відомих брендів професійної техніки є багато бюджетних моделей. Загалом ціна індукційної плити сьогодні абсолютно співмірна з цінами на звичайні електричні та газові моделі. Отже, вирішувати, яке обладнання купити, можна виходячи з принципу його роботи, сильних і слабких сторін та справжніх потреб закладу.

Як працює індукційна плита

Серцем цього пристрою є котушки індуктивності, розташовані під поверхнею плити. Така котушка являє собою згорнутий у спіраль ізольований провідник. При проходженні крізь нього електричного струму утворюється перемінне електромагнітне поле. Це поле створює вихровий індукційний струм. Посуд з феромагнітними властивостями вловлює цей струм, і електрони у його дні починають рухатися. При цьому виділяється теплова енергія та нагрівається вміст посуду.

Індукційна плита складається з таких ключових елементів:

  • Котушка індуктивності;

  • Ізоляція;

  • Перетворювач частоти;

  • Блок управління;

  • Склокерамічна поверхня (деякі виробники використовують загартоване скло).

Посуд з феромагнітних матеріалів також варто включити у схему, тому що без нього нагрівання не відбуватиметься. Справді, щойно ви заберете посуд з поверхні плити, тепло більше не генеруватиметься, а плита автоматично вимкнеться.

Індукційні плити створюють електромагнітний фон, проте в інших, більш звичних нам приладів він іще вищий. Правило уникнення витоку просте: дно посудини має перекривати зону нагрівання і розташовуватися посередині цієї області. Сучасні виробники встановлюють магнітну ізоляцію, яка запобігає нагріванню інших металевих предметів, які опиняються поруч з плитою. Варто уточнити, чи має обрана модель таку опцію.

Слід звернути увагу, що індукційна плита не витрачає електроенергії на нагрівання ТЕНів, робочої поверхні та інших сполучних ланок. Вся енергія використовується для створення електромагнітного поля. Тепло утворюється на дні посуду, а поверхня плити залишається холодною. Це добре показує вже згаданий експеримент із газетою, підкладеною під киплячий чайник. Через цю особливість індукційні плити називали також “холодними поверхнями”.

індукційна плита схема

Готувати на холодній поверхні незвично, але в цьому вже немає нічого надзвичайного. Принцип роботи індукційної плити визначає ряд її переваг, багато з яких є унікальними.

Особливості та переваги індукційних плит

Сучасні індукційні плити об'єднали в собі переваги газових та електричних плит. Швидкість нагрівання їжі перевищує показники газової плити, до того ж на індукційній плиті можна дуже точно регулювати температуру, як і на звичайній електричній. Понад те, подібна техніка має чимало плюсів, якими не можуть похвалитися аналоги.

  1. Зниження тепловтрат (та температури повітря). Як у газових, так і в електричних плитах велика частина тепла, яке генерується, просто розсіюється. Гріються конфорки, що за необережного поводження може призвести до опіків (це відчував кожен, хто мив щойно вимкнену газову плиту). Гріється повітря, через що в приміщенні стає душно. Відгуки про індукційні плити свідчать, що при їх використанні умови роботи на кухні покращуються, більше немає нестерпного жару. Співробітникам стає працювати комфортніше, а отже, легше і ефективніше.

  2. Економічність. ККД газової плити перебуває в межах 60-65%, а найсучаснішої електричної не перевищує 70%. Завдяки високоцільовому використанню тепла індукційні плити мають коефіцієнт корисної дії 90%. Іншими словами, за однакову кількість вхідної енергії ви отримуєте більшу віддачу. Те, що після зняття посуду індукційна плита сама відключається, запобігає перевитратам на “порожню” роботу конфорок.

  3. Швидкість приготування. Кожна затримка на кухні ресторану — це незадоволений клієнт. Професійна індукційна плита допомагає цього уникнути. Вона швидко розігрівається: при ввімкненні конфорка набирає максимальну потужність, а потім опускається до виставленої температури. Підігрів починається миттєво, а тепло розподіляється чітко по діаметру дна посуду. Якщо індукційна плита доведе до кипіння 2 л води за 3-4 хвилини, електроплита зробить це у кілька разів повільніше.

  4. Безпека. Відкритий вогонь газової плити може спричинити пожежу. Індукційна плитка на подібне не спроможна в принципі. Якщо ви покладете долоню на порожню конфорку, не обпечетеся — крім феромагнітних сплавів, плита нічого не гріє.

  5. Легкий догляд та експлуатація. Їжа, яка потрапляє на поверхню індукційної плити, не пригоряє і не утворює окалини. Щоб почистити поверхню, достатньо витерти її губкою, ганчіркою чи серветкою, можливо, з м'яким миючим засобом. Важливий момент: індукційну плиту не можна мити під струменем води чи обливати, вона повинна бути повністю сухою.

Звісно, всяка техніка має також недоліки і нюанси роботи. Одна з найбільших слабкостей індукційних плит — склокерамічна панель. Якщо у вашому закладі регулярно готують у 20-літрових каструлях, індукція — точно не те, що йому потрібно. Індукційні плити мають поріг максимального навантаження. Поверхня може тріснути, якщо на неї різко опустити каструлю. Склокерамічну поверхню можна замінити, але навіщо, якщо існують газові і електричні плити з міцними металевими конфорками, яким не страшне жодне перевантаження?

Для підключення індукційної плити зазвичай потрібна потужна електрична мережа.

Ще один момент — індукційна плита може бути непристосована до розміру вашого посуду. У різних моделях визначений мінімальний та максимальний діаметр дна посуду, з яким конфорка працює. З більшим або меншим плита не ввімкнеться. Для того, щоб зварити каву в турці або скип'ятити молоко в маленькому сотейнику, вихід знайдеться — металеві пластини, які слугують перехідниками між індукційною плитою та дном маленької посудини. Але їх застосування знижує ККД плити, тому може бути тільки тимчасовим заходом.

Індукційний посуд

Найпростіший спосіб перевірити, чи підходить ваш посуд для індукційної плити — прикласти до нього магніт. Якщо він добре притягуватиметься, посудина підійде. Трохи довший шлях — налити в посудину води і спробувати, чи вона нагріється. З індукційною плитою сумісні такі матеріали:

  • Сталь (в т. ч. емальована)

  • Чавун

  • Магнітна нержавіюча сталь

Для певності сучасні виробники на дні чи упаковці відповідного посуду зображають спіраль — символ сумісності з індукційними плитами.

Не підходять:

  • Алюміній

  • Мідь

  • Бронза

  • Кераміка

  • Скло

Щоб адаптувати до індукційних плит посуд з матеріалів, які не мають феромагнітних властивостей, іноді додають на дно спеціальне напилення або прошарок сталі. Однак це погіршує ефективність нагрівання, якщо порівнювати з посудом із феромагнітним дном (як і у випадку перехідника).

Дно посудини має бути товщиною не менше 4-6 мм це сприятиме рівномірному прогріванню страв. І у більшості випадків воно повинно бути повністю пласким. Для сковорідок WOK існують індукційні плити відповідної форми.

Якими бувають індукційні плити?

Всі професійні індукційні плити працюють за однаковим принципом. Відрізняються вони кількістю конфорок та способом встановлення.

Професійна індукційна плита, купити яку ви можете у нашому магазині, може бути на 1, 2, 4 або 6 конфорок. Маленькому кафе може бути достатньо компактної одноконфорочної моделі, тоді як завантаженому ресторану може знадобитися 4-6 конфорочний прилад. З кількістю конфорок зростає і потужність плит. Якщо недорога одноконфорочна індукційна плита може мати потужність ~ 2 кВт, двоконфорочна потягне 7 кВт, а агрегат на 6 конфорок — понад 20 кВт. Звісно, йдеться про роботу на повну потужність. Сучасні індукційні плити мають багато режимів приготування та дозволяють оптимально розподіляти потужність між конфорками.

Температура нагрівання може регулюватися за допомогою ручок, кнопок або сенсорно. Професійні індукційні плити бувають обладнані також таймером, що дозволяє задати час приготування, після завершення якого обладнання саме вимкнеться.

Настільні індукційні плити легко розмістити на професійних кухнях з обмеженим простором. Інші моделі можуть вбудовуватися або встановлюватися стаціонарно.

У магазині Євромаркет ви можете купити промислові індукційні плити з доставкою по Україні. У нашому асортименті представлені тільки перевірені моделі, які вже тривалий час на ринку України. На всі плити поширюється офіційна гарантія, ми також здійснюємо їх сервісне обслуговування. Додаткову інформацію ви завжди можете отримати, зателефонувавши нам.

Вгору
,