У зв'язку з воєнним станом актуальну ціну та наявність товарів прохання уточнювати у менеджерів

Укр
UAH
  • EUR
  • USD
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Дегідратори професійні

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Професійний дегідратор для фруктів, овочів та м'яса

Дегідратація, іншими словами, сушіння — один із найдавніших способів тривалого зберігання харчових продуктів, які за звичайних умов у свіжому стані швидко псувалися. Багато хто ще пам'ятає нанизані на шворки сушені гриби і гострий перець, які нагадували намиста на стінах, і смак узвару, звареного з сухофруктів. Електричний дегідратор дозволить отримати той самий ефект, але значно швидше, гігієнічніше і з меншими клопотами.

сухофрукти і пастила з дегідратора

Дегідратор: види та функції

Основним завданням дегідратора є поступове видалення вологи з продуктів. Вкрай вагома його перевага над використанням з цією метою газової чи електричної духовки полягає у неможливості спалити те, що належало б висушити. Також, на відміну від інших способів та пристроїв, професійний дегідратор рівномірно висушує продукцію, волога випаровується як зовні, так і зсередини. У продукту не залишається м'якої середини при сухій шкірці, як буває при застосуванні побутових сушарок.

Професійний дегідратор має високу потужність (від 0,5 кВт, побутові моделі споживають 0,25-0,45 кВт). Завдяки цьому він легко впорається з сушінням м'яса та риби.

Нині найпоширенішими є конвекційні електричні дегідратори. Їхня конструкція доволі проста:

  • Нагрівальний елемент гріє повітряний потік

  • Вентилятор розганяє гаряче повітря по камері пристрою, забезпечуючи розподіл тепла

  • Корпус утримує гаряче повітря всередині, якість сушіння залежить від його герметичності

  • Джерело живлення підтримує роботу нагрівального елемента та вентилятора

  • Піддони (лотки) слугують підставками для продуктів, що сушаться. Найчастіше вони бувають прямокутні або круглі. Прямокутні лотки збільшують площу сушіння, тому в професійних дегідраторах застосовують саме їх.

У сучасних дегідраторах передбачені термостат і таймер. Цифровий термостат дає змогу точно встановити температуру, оптимальну для висушування тих чи інших продуктів. Виробники переважно вказують її значення в інструкції до приладу або закладають готові програми, наприклад, для м'яса, грибів, трав.

час і температура сушіння різних продуктів в дегідраторі

Час і температура сушіння різних продуктів, які подає німецький бренд GGM Gastro. Його виробництва дегідратор купити в Україні ви можете у нас у магазині.

Таймер вимикає дегідратор після завершення заданого часу, тому ви зможете займатися своїми справами, не переймаючись, що фрукти чи овочі пересушаться.

Захист від перегріву рятує пристрій, аварійно вимикаючи його при тривалій роботі з перевантаженням. Оскільки дегідратор може бути налаштований на доволі високу температуру (більше +70°C) і працювати десятки годин, це більш ніж актуально.

Додатково дегідратори можуть мати інші опції, такі як регулювання повітряного потоку та холодне сушіння.

Досі ми говорили про конвекційні дегідратори, однак на ринку пропонують також інфрачервоні. Джерелом нагрівання у них є інфрачервоні лампи, які випромінюють тепло помірної температури. Таке висушування є досить щадним, сприяє кращому збереженню корисних речовин, і, крім того, інфрачервоне випромінювання чинить бактерицидну дію, завдяки чому продукція може роками зберігатися, не псуючись. Інфрачервоні дегідратори створюють умови, найближчі до природного висихання на сонці.

Щодо конфігурацій, дегідратор для фруктів може мати їх всього дві:

дегідратор

  1. Горизонтальна. Дегідратор цього типу обладнаний прямокутними висувними лотками, а вентилятор розміщений на задній панелі. Таким чином, тепло рівномірно досягає всіх рівнів, а якщо одночасно сушаться різні продукти, їхні запахи та смаки не змішуються (взагалі ж поєднувати різну продукцію при сушінні вкрай не рекомендується). Подібні сушарки мають прозорі дверцята, що дозволяє стежити за процесом висушування без необхідності відкривати прилад. Професійні дегідратори, як правило, сконструйовані саме таким чином.
  2. Вертикальнавертикальний дегідраторВентилятор дегідратора розташований знизу або зверху, а круглі лотки складаються один на одний.  Обдування можливе завдяки повітряним каналам, простіше кажучи, отворам, які дозволяють теплу проникати крізь нижні піддони до верхнього або навпаки.  Переваги цієї конструкції — у можливості встановлювати додаткові лотки та дешевизні. Однак продукти на різних рівнях сушаться нерівномірно, а перевірка готовності вимагає розбирання пристрою. Тому вертикальні дегідратори — винятково побутові моделі.

Корпуси дегідраторів переважно роблять або з харчового пластику, або з металу. Пластикові легші, проте їм не надто подобається тривалий вплив високих температур. Металеві спокійно їх витримують, але натомість важкі та сильно нагріваються. 

Що можна сушити в дегідраторі?

Найбільш часта причина купити електросушилку — потреба зберегти рослинну їжу, але професійний дегідратор підходить і для продуктів тваринного походження. У дегідраторах сушать:

  • Фрукти та ягоди (яблука, абрикоси, виноград, апельсини, лимони, інжир, сливи, полуницю, малину, ананаси, банани та ін.)

  • Овочі (перець, помідори, баклажани, цукіні, часник, цибулю, броколі, спаржу тощо)

  • Гриби (печериці, підосичники, лисички, підберезники, маслюки, боровики)

  • Трави (селеру, кріп, базилік, материнку, інші пряні та лікарські рослини)

  • М'ясо (яловичину, телятину, свинину, курятину)

  • Рибу (від вобли й тараньки до тунця і лосося, а також різного роду морепродуктів)

  • Горіхи і зерно (гарбузове і соняшникове насіння, волоські горіхи, арахіс, фундук і т. п.)

Якщо коротко — дегідратор висушить все, що якоюсь мірою складається з води. Еталонним вмістом вологи у готовому продукті вважається близько 2-3%. Ви зможете отримати родзинки і курагу, сушені томати та перець, ароматні гриби, м'ясні чипси тощо.

Понад те, у дегідраторі можна не тільки сушити, а й готувати. Доволі часто використовують дегідратор для пастили — низькокалорійного десерту з пюрованих ягід або фруктів, процес виготовлення якого передбачає сушіння. Деякі дегідратори одразу комплектуються лотками без перфорації, у які можна налити основу для пастили. Також обладнання підійде для приготування безе, злакових батончиків та йогуртових цукерок.

У сироїдській кухні дегідратація слугує альтернативою термічній обробці при виготовленні особливих різновидів млинців, сухарів, коржів. Щоправда, цей спосіб вимагає колосального терпіння — уявіть собі, що печете млинець 10 годин!

Навіщо потрібен дегідратор?

Ви маєте повне право це спитати, позаяк нині існує чимало способів вберегти продукти від псування — той самий шокер заморозить продукцію у її первозданному вигляді та об'ємі. Проте сушена продукція має низку переваг та особливостей, про які не зайве нагадати.

Простота зберігання і транспортування

Щоб зберігати сушені продукти, достатньо герметичного пакета (можливо, завакуумованого) або чистого контейнера, і не потрібно жодних енергозатрат. Зберігання заморожених продуктів вимагає відповідного температурного режиму, який весь час підтримується холодильними агрегатами — в тому числі при транспортуванні, а це виливається у додаткові витрати на електрику та ускладнює логістику. Висушування також зменшує вагу й об'єм — отже, зберігати та перевозити сушену продукцію легше у буквальному сенсі слова.

Підсилення смаку

Кулінари знають, що деякі рецепти передбачають використання саме сушених продуктів. Випаровування вологи залишає у їжі концентровані смакові та ароматичні речовини. Фрукти та ягоди стають солодшими, трави — ароматнішими. Окрім того, продукція в такому стані зберігає практично всю харчову цінність, вітаміни та біологічно активні речовини. Дегідратор купити варто хоча б для того, щоб мати свіжі спеції, сушені овочі та сухофрукти, у якості яких ви повністю впевнені. До того ж продукція власного виробництва додає закладу балів у очах споживачів.

Висока енергетична цінність

У 100 грамах сухофруктів міститься майже у 5 разів більше калорій, ніж у такій самій кількості свіжих плодів, тобто в цьому випадку дегідровані продукти практично еквівалентні 500 грамам сирих. Сушене м'ясо нерідко беруть в походи, адже воно за незначної ваги забезпечує організм тією ж кількістю білків та інших поживних речовин, що й свіже.

Економна заготівля

Щоб не втрачати фрукти, які за сезон не встигають реалізуватися в належні терміни, частину їх можна зберегти в засушеному вигляді та допродувати, навіть коли сезон мине. Якщо купити електросушилку, це дозволить урізноманітнити асортимент сухофруктами. Вище вже йшлося про те, що зберігати їх простіше і дешевше, ніж заморожені. А для водянистих плодів сушіння як метод заготівлі взагалі підходить краще.

Правила сушіння в дегідраторі

Тривалість просушування напряму залежить від того, скільки вологи міститься у продукті — що більше її, то довший час знадобиться на дегідратацію. Також на якість процесу впливає кількість продуктів. Якщо піддони перевантажені, сушіння буде менш ефективним. Між скибками повинно лишатися достатньо простору для циркуляції повітря.

Фрукти та овочі перед сушінням слід ретельно помити та висушити паперовими рушниками. Тільки дуже ніжні ягоди, такі як малина, не промивають — їх потім неможливо буде ні висушити, ні повернути форму. З м'яса потрібно зрізати плівки і весь жир, можна замаринувати. Рибу чистять і посипають сіллю. Банани рекомендують 1 хвилину потримати у воді, підкисленій лимонним соком, щоб вони не темніли.

Тонке нарізання (бл. 5 мм) сприяє швидшому сушінню. У процесі варто кілька разів перевернути шматочки в дегідраторі — так вони висохнуть рівномірніше. Трави для кращого результату потрібно часто перемішувати. Томати чері можна сушити цілими, наколовши виделкою.

Готовність сушенини перевіряють на зминання або розрив, перед тим остудивши скибку за кімнатної температури. Вона повинна бути сухою на дотик, і в продукті не мало б залишитися внутрішньої вологи — її присутність можна помітити при розломі.

сушені яблука

Дегідратор для фруктів та овочів, поза сумнівом, вельми корисний пристрій. У магазині Євромаркет ви можете купити дегідратор з доставкою по всій Україні. У нас представлені оптимальні моделі від європейських та світових брендів професійної техніки. А якщо ви маєте запитання, то завжди можете звернутися по консультацію до наших менеджерів.

Вгору
,