У зв'язку з воєнним станом актуальну ціну та наявність товарів прохання уточнювати у менеджерів

Укр
UAH
  • EUR
  • USD
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Гастроємності

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Гастроємності для професійної кухні

гастроємності

Технологічно складне обладнання важливе, проте кухня не може обійтися без посуду, в якому зберігають, переміщують та готують їжу. На професійній кухні для цього використовують гастроємності. Їхні розміри відповідають стандарту Gastronorm (GN), який був розроблений спершу у Швейцарії для оптимізації простору на професійних кухнях, а пізніше став нормативним у Європі (стандарт EN 631) поширився майже в усьому світі. Гастроємкості легко штабелюються та можуть складатися поруч багатьма способами, адже вони від початку замислювалися як модульні.

Які бувають розміри гастроємностей?

Основою, від якої походять всі гастрономічні ємності, є гастроємність GN 1/1. Розмірами базової ємності GN 1/1 є 530x325 мм. Відповідно, GN 1/2 має ширину стандарту 1/1 (325 мм), а довжину — половину від стандарту (265 мм). GN 2/1 має довжину стандарту (530 мм) і вдвічі більшу ширину (650 мм). Принцип зрозумілий, зручний та простий, як усе геніальне.

Найбільш затребуваним розміром на кухнях ресторанів є GN 1/1. На нього розраховані напрямні більшості пароконвектоматів. Існують також пароконвектомати з напрямними під гастроємкості GN 2/3 або GN 2/1, однак їх значно менше. Лотки невеликих розмірів (GN 1/4, 1/6) чудово підходять для демонстрації товарів у вітринах.

Маса професійної кухонної техніки, теплової та холодильної, виготовляється з урахуванням стандарту GN. Таким чином, гастрономічні ємності універсальні та дозволяють вибудувати ефективний технологічний ланцюжок, щоб переносити продукти з одного апарату в інший, не перекладаючи їх щоразу в новий посуд.

Наведена нижче таблиця ілюструє відповідність розмірів різних GN-контейнерів.

гастроємностіЄмності однакового гастророзміру можуть різнитися глибиною. Вона також відповідає стандарту. Так, гастроємкість глибиною 20 мм по суті є деком. Для приготування їжі використовують найчастіше гастроємності завглибшки до 65 мм. На лінію роздачі можуть встановлюватися ємності більшої глибини.

Зовнішні розміри гастрономічних контейнерів суворо регламентуються стандартом, але їх внутрішній об’єм може дещо відрізнятися залежно від виду матеріалу, його товщини та технології виробництва. Проте, як правило, вони сумісні для штабелювання.

Де використовують гастроємкості?

Не тільки на кухні ресторану чи кафе, але й у торгівлі харчовими продуктами професійна гастроємність — незамінний інвентар, а все завдяки її зручній модульній конструкції, легкій вазі та простоті в очищенні. Зокрема, стандартні ємності використовуються у:

  • Пароконвектоматах — для приготування м’ясних, рибних, овочевих та інших страв на професійній кухні.
  • Мармітах — для підігрівання страв
  • На лінії роздачі — для презентації страв
  • У холодильних та морозильних шафах
  • У шафах шокового заморожування (шокерах)
  • На вітринах — для викладки та демонстрації товару

Окремо варто виділити перфоровані ємності, отвори на дні яких забезпечують швидке стікання рідини. Ними користуються для приготування на пару.

Для закладу громадського харчування чи харчового виробництва потрібно буде купити гастроємності різних розмірів. До них можна придбати ще кришки, які додатково захищають вміст ємностей та підходять до всіх лотків одного гастророзміру незалежно від глибини.гастроємності розміри

З продуктами у гастрономічних ємностях можна проводити найрізноманітніші операції:

  • Термообробку (запікання, тушкування тощо)
  • Транспортування
  • Розігрівання
  • Охолодження та заморожування
  • Подачу страв

Проте не всі контейнери однаково згодяться для будь-якої мети. Все залежить від матеріалу, з якого гастроємкість зроблена.

Матеріали для GN-контейнерів

Гастрономічні ємності виготовляють з матеріалів, безпечних для контакту з харчовими продуктами. Найчастіше це нержавіюча сталь, харчовий пластик, а також кераміка. 

  • Нержавіюча сталь являє собою найбільш універсальний матеріал, який без проблем витримує як високі, так і низькі температури. Вона міцна, довго зберігає привабливий вигляд та не піддається корозії. Крім того, при нагріванні матеріал не виділяє шкідливих речовин, тому ємності з нержавіючої сталі оптимально підходять для приготування та підігріву страв. Якщо вам потрібна нержавіюча гастроємність ціна буде доступною, а вибір розмірів — напрочуд широким.
  • Пластик легкий, не вбирає запахів, не пропускає вологи і не окислюється. Діапазон температур, за якого можна використовувати пластикові лотки, може бути різним, але точно виключає екстремально високі показники, тому готувати у них не можна. Натомість чудові естетичні якості, наприклад, ємностей із чорного полікарбонату, допоможуть вигідно підкреслити привабливість продуктів, викладених у холодильній вітрині. Полікарбонатні лотки заморожувати не слід, однак контейнери з поліпропілену допустимо зберігати у морозильних камерах.
  • Кераміка екологічно безпечна і термостійка, але при цьому важка та крихка. Разом з тим, запіканки, слоєні страви та порційні пироги вельми ефектно виглядають при подачі у тих самих керамічних посудинах, у яких були приготовані.

професійна гастроємністьІнтернет-магазин Євромаркет пропонує гастроємність купити з доставкою у Львів, Київ, Дніпро, Харків, Кривий Ріг, Запоріжжя, Одесу, Вінницю, Хмельницький, Чернівці, Житомир, Тернопіль, Кропивницький, Черкаси, Луцьк, Івано-Франківськ, Полтаву, Рівне, Чернігів та інші міста України службами “Нова пошта”, “Делівері” або “Автолюкс”. У нашому каталозі представлений широкий вибір найкращих гастроємкостей від перевірених виробників BERG та GastroPlast. Наші менеджери надають кваліфіковану консультацію. Якщо вам потрібна допомога у виборі інвентарю чи обладнання, чекаємо на ваші дзвінки за номером: 066 517-64-45.

➤ Що означає абревіатура GN у назвах гастроємностей?

GN (Gastronorm) — це стандартизована система розмірів гастроємкостей. Стандарт Gastronorm вперше був запроваджений у 1964 році в Швейцарії, а у 1993 році став офіційним у Європі (стандарт EN 631). 

➤ Які розміри має базова гастроємкість?

Розмірами базової гастроємності GN 1/1 є 530×325 мм. Інші ємності є кратними та дольовими від цього основного розміру. 

➤ Які гастроємкості підходять для пароконвектоматів?

У пароконвектоматах використовуються гастроємності з нержавіючої сталі. Цей матеріал витримує високі температури та не виділяє шкідливих речовин, залишаючись нейтральним до харчових продуктів навіть при сильному нагріванні. Більшість моделей пароконвектоматів має напрямні під гастроємність 1/1, також бувають гастрономічні пароконвектомати з напрямними під GN 2/3 та GN 2/1. Вибираючи гастроємкості для пароконвектомата, варто звернути увагу на товщину, адже тонка гастроємність нержавіюча при високих температурах почне деформуватися. Глибину можна обрати будь-яку, проте глибока тара (100, 150 чи 200 мм) займе кілька рівнів. 

➤ Якої глибини бувають гастроємності?

Гастрономічні ємності мають 6 стандартних глибин: 20 мм, 40 мм, 65 мм, 100 мм, 150 мм і 200 мм. 

➤ Для чого потрібні перфоровані гастроємкості?

Ємності з перфорацією можна використовувати для приготування на пару та коптіння. Вони значно скорочують час приготування і, якщо потрібно, можуть допомогти стравам швидше охолонути. Також вони підходять для зціджування макаронів, рису, картоплі чи овочів. 

➤ Які гастроємності підходять для викладки у вітринах?

Для демонстрації на вітринах застосовують ємності будь-якого розміру та глибини з якого завгодно матеріалу. Переважно обирають нержавіючу сталь (можна тоншу, ніж для пароконвектомата) або різні види пластику (полікарбонат, меламін, ABS-пластмаса). 

Вгору
,